Sesja domowa i jej zalety

Chciałabym podać Wam kilka powodów dla których warto zdecydować się na sesję fotograficzną w domu. Tematyka może być dowolna. Wspaniałe zdjęcia w Waszym zaciszu można wykonać zarówna dziecka jak i Was wszystkich. Bardziej chodzi o to, że wszystko odbywa się w środowisku znanym i kochanym przez Was.

onie_kopia

Jak widać na załączonym obrazu – początki nie są łatwe. Ale TA sytuacja jest całkowicie zrozumiała i nie ma co się dziwić, że dzieci w taki a nie inny sposób reaguje na nową osobę w ich domu. A jeszcze jak ona ma aparat fotograficzny… to już w ogóle masakra. Dlatego trzeba być bardzo spokojnym i cierpliwym i dać czas dzieciom i dorosłym na oswojenie się z nową sytuacją. To czas na wspólną rozmowę i ustalenie etapów sesji.

foto_09 kopia

Nic tak nie rozładowuje emocji jak nasze ulubione, naturalne i codzienne zachowania. W zaciszu domowym powinniśmy czuć się dobrze i swobodnie. Wtedy takie same będą zdjęcia.

foto_14 kopia

Ta zasada chyba zawsze się sprawdza – razem raźniej. Nigdy nie ustawiam Was i nie narzucam Wam z kim chcecie być na zdjęciach. Doskonale rozumiem, że dobrze jest jeżeli w tych pierwszych ujęciach towarzyszy nam ktoś z najbliższych.

foto_31 kopia

I tak krok po kroczku okazuje się, że w naszym domu jest wiele ciekawych miejsc, którymi warto się podzielić z „tą babą”, która ma aparat na szyi 🙂 Domyślacie się pewnie, że to ulubiona szuflada Bartka i ulubiony batonik, który poprosiłam, żeby mi pokazał :). I już po uśmiechu widać – jest dobrze.

foto_49 kopia

Często nie zdajemy sobie sprawy ile ciekawych i gustownych przedmiotów kryje nasz dom. Gdybyśmy podczas sesji ograniczyli się tylko do salonu i kuchni nie odkryty by został ten niesamowity fotel. Mnie po prostu zachwycił, a jak się prezentuje na zdjęciach!.

foto_50 kopiafoto_52 kopia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czy to ten sam chłopak co na pierwszym zdjęciu? TAAAAK! To Bartek, który chował się za kanapą a kilka chwil później w swoim pokoju bawił się wyśmienicie i w ogólnie nie zwracał na mnie uwagi. No bo wszędzie dobrze, ale…

Podsumowując zalety sesji w Waszym domu:

1. Na początek – ROZMOWA – poznajmy się i rozładujmy troszkę napięcie. 

2. Postarajmy się, aby akcja nabrała własnego tempa, czyli zobaczmy co się stanie jak przestaniemy skupiać swoją uwagę na osobach, które najbardziej stresują się obecnością fotografa.

3. Wspólne zdjęcia, czyli na początku pozujmy razem z najbliższymi.

4. Odkrywanie drobnych sekretów (np. szuflady ze słodyczami :)). Wzajemność – ja Tobie a Ty mi. 

5. Nikt tak dobrze Was nie opisze jak Wasz DOM. Gadżety przywiezione przez fotografa nigdy nie będą tak naturalne jak te w Waszym własnym domu. 

Mam nadzieję, że tym wpisem troszkę przybliżyłam Wam sytuacje i klimat jaki panuje na sesjach w Waszych domach. Pamiętajcie, że każda sesja jest inna i żadna nie ma takiego samego przebiegu. Prawda jest też taka, że nie każdy musi sobie życzyć pokazywania wnętrza własnego domu! Wtedy pamiętajcie, że zawsze można spotkać się na neutralnym gruncie. Albo w jakimś wyznaczonym miejscu, plenerze lub studio. Najważniejsze jest WASZE DOBRE SAMOPOCZUCIE! 🙂Możliwość komentowania jest wyłączona.